1. ročník atletické olympiády

Tělocvikáři ZŠ Lednice, ASPV Moravan Lednice a Lucka Košťálová uspořádali 1. ročník atletické olympiády v rámci prevence proti drogám a propagace zdravého životního stylu
I přesto, že nám počasí nepřálo (buď bylo moc horko, nebo pršelo), tak jsme nakonec uspořádali tuto soutěž v tělocvičně.
Závodilo se ve třech kategoriích: nejmladší žactvo (1., 2., 3. třída), mladší žáci 4. - 5. třída a mladší žákyně (4. a 5. třída).
 Disciplíny byly přizpůsobeny tělocvičně: 50m, trojskok, hod basketbalovým míčem a běh na 300m.
Nejlepší závodníci obdrželi diplomy, medaile a věcné ceny.
Bylo to velmi emotivní, děti se snažily, fandily si a bojovaly ze všech sil.
Doufáme, že budou trénovat nejen přes prázdniny, ale budou navštěvovat sportovní kroužky, aby byly nejen rychlé, obratné, ale hlavně zdravé, protože bez pohybu není život.
Děkujeme všem, co nám pomáhali: paní učitelce Olivové, Yvetě Košťálové, žákům 8. A a učitelům 1. stupně.
Děkujeme sponzorům: Lucii Košťálové a obci Lednice za dárky pro soutěžící.

Sešit1.xls (30720)

Olympiáda

Sportovědomix

I letošní rok se konala sportovně - vědomostní soutěž - SPORTOVĚDOMIX.  23 smíšených družstev postupně vybíhalo na trať, vedoucí lednickým parkem. Závodníci plnili na jednotivých stanovištích úkoly. V cíli (u Ovčárny) se spočítal celkový čas, odečetly se body získané za správně splněný úkol, a tak se získal výsledný čas. Někteří závodníci se snažili, jiní vypadali, že se spíš kochali přírodou, než závodili. Ale hlavní je, že všichni do cíle zdárně dorazili.    (J. Pánková)

Ledničtí výškaři zazářili
V pátek 5. 4. 2013 na Břeclavské laťce jsme šokovali nejen břeclavské školy, ale i Hustopečské atlety i přesto, že někteří žáci jeli závodit s lehčím nachlazením.
Po celodenním zápolení jsme se jako družstvo umístili na druhém místě, těsně za ZŠ Slovácká Břeclav.
Kateřina Michálková   – 6. místo – 125 cm – mladší žákyně

Děkujeme za reprezentaci také: Lucii Koulové, Viktoru Filovi, Romanu Sedláčkovi, Jindře Němcové a Leoně Hejátkové.
Skok vysoký je těžká disciplína, ale jak je vidět, žáci ZŠ Lednice to výborně zvládli.
Blahopřejeme!!!

Břeclavská laťka

LEDNICKÁ LAŤKA - 2013

Dne 26. 3. 2013 se uskutečnil 10. ročník Lednické laťky. Zúčastnily se jí ZŠ Lednice a ZŠ Komenského z Poštorné. Soutěžilo se v kategoriích: mladší žáci a žákyně od 5. do 7. třídy a starší žáci a žákyně od 8. do 9. třídy. Všichni si atmosféru plně užívali a našim žákům to i výborně šlo. Bohužel naši mladší žáci se neumístili. Všechna místa získala Poštorná, ale mladší žákyně naší školy nám to vynahradily a získaly 1. a 2. místo. Vyhrála Jindřiška Němcová s výkonem 130 cm a jako druhá se umístila Katka Michálková. Starší žáci nám udělali radost a „zabrali“ první tři místa. Bylo to velmi napínavé, ale jako minulý rok, tak i letos vyhrál Robin Jarošek s výkonem 165 cm, druhé místo obsadil Martin Uhlík a třetí byl Roman Chudárek. Se staršími žákyněmi to bylo podobné. Vyhrála Kateřina Vargová s výkonem 140 cm, a na dalších místech: Sabina Machalová a Nikola Cabalová. Naši žáci byli výborní také díky paní učitelce Dagmar Košťálové a panu učiteli Stanislavu Polanskému. Všem umístěným gratulujeme.                                        D. Zugarová, A. Redková

Lednická laťka - pořadí.xls (32,5 kB)

Lednická laťka

Máme dvakrát zlato

Dne 24. 1. 2013 jsme se vydali hrát do CHNV přehazovanou. Na turnaj jsme jeli ráno v půl osmé z Lednice.

Závodu se zúčastnily jak mladší dívky (ze šesté a sedmé třídy), tak i starší z osmých a devátých tříd. Starší žákyně reprezentovalo 7 holek - Karolina Pšurná, Nikola Cabalová  (9. A), Katka Vargová (9. B), Tereza Pekárková, Kristýna Pešová (8. B), Monika Pšurná, Sára Goldmanová (8. A). Mladší žákyně o něco víc, a to 9 holek -  Sabina Jankovičová, Petra Bayerová, Klára Havlicová (6. třída), Petra Šošková, Martina Darmovzalová, Simona Suchyňová, Katka Michálková, Jindřiška Němcová, Leona Hejátková (7. třída).

První zápas hrály starší žákyně proti Valtické, oba týmy bojovaly statečně, ale nakonec to byla remíza, první zápas vyhrála ZŠ Valtická a druhý my - Lednice. Dále hrály starší dívky s Drnholcem, s kterým vyhrálo naše družstvo 2:0. Poté následovala Charvátská Nová Ves, s kterou jsme také vyhrály 2:0. Nakonec jsme hrály s nejsilnějšími soupeřkami, které byly z Hrušovan, ale podařilo se nám po první hře vyrovnat.

Mladší žákyně hrály s týmy ve stejném pořadí, jako starší. Nad Valtickou, Drnholcem a Charvátskou vyhrály 2:0, jenom se ZŠ Hrušovany měly remízu.

Celé dopoledne jsme měli všichni velké nervy! Ale věčné trénování v tělocviku pod vedením paní učitelky Košťálové si jak starší žákyně s osmi body, tak i mladší žákyně s devíti body vybojovaly první místo. Sice hráčky skončily s odřenými koleny, lokty, roztrhlými kalhotami, ale určitě jsou všichni za svůj výkon moc spokojení a rádi se do Charvátské Nové Vsi příští rok na turnaj zase vrátíme.

Tereza Jankovičová, 8. B

Florbalový turnaj

Máme bronz!!!

Dne 8. 11. 2012 se v lednické tělocvičně konal chlapecký turnaj ve florbalu. Zúčastnili se ho týmy z Valtic, Břeclavi, Podivína, Březí a samozřejmě z Lednice.
Všichni kluci bojovali, jak nejvíc to šlo, ale naštěstí, až na nějakou tu modřinu nebo oděrku, se nikomu nic závažnějšího nestalo.
Všichni si ten den užili a Lednice pod vedením pana učitele Polanského navíc vybojovala krásné třetí místo!
Pořadí:       1. místo, Břeclav – Kupkova
                 2. místo, Břeclav – Slovácká
                 3. místo, Lednice
                 4. místo, Žižkov
                 5. místo, Valtice
                 6. místo, Podivín
                 7. místo, Březí                                        Aneta Redková, Dominika Zugarová

Florbal

Dne 11. října 2012 jsme se zúčastnily krajského Florbalového turnaje pro děvčata v Podivíně.
Hráčky za 8. třídu: Valášková Adéla, Pešová Kristýna a výborná brankářka Pekárková Tereza.
Za 9. třídu: Balášová Lenka, Podrazilová Lucie, Podrazilová Marcela, Peňáčková Tereza, Redková Aneta, Vargová Kateřina, Pešová Kristýna, Pekárková Tereza a Zugarová Dominika.