ŽIVOT DĚTEM

Také v letošním školním roce žáci a učitelé naší školy pomáhali nemocným dětem. Prodejem sbírkových předmětů jsme 28. 11. 2018 přispěli na konto Život dětem o.p.s. částkou 4 975,- Kč.

Naším prostřednictvím se pomohlo rodinám s vážně nemocnými dětmi, které se bez pomoci jiných neobejdou. Člověk si hned uvědomí, že zdraví je opravdu tou nejvyšší hodnotou.

Za pomoc při prodeji děkuji hlavně vychovatelkám ze školní družiny paní J. Škamradové, I. Toncrové a Z. Zifčákové.

Věřím, že také v příštím roce se nám podaří i vaším přispěním pomoci dalším nemocným, opuštěným a handicapovaným dětem.

                                             Mgr. Jana Straškrábová, výchovná poradkyně

 

Život dětem

I v leotšním školním roce 2016/2017 jsme mysleli na potřebné a nemocné děti. Koupí upomínkových předmětů jsme podpořili zlepšení podmínek v dětských nemocnicích.
 
Děkovný certifikát si můžete prohlédnout po kliknutí na odkaz: Zivot detem
 
Mgr. Jana Straškrábová

Žáci ZŠ Lednice nezapomínají na potřebné

    V říjnu 2015 si žáci, učitelé i ostatní zaměstnanci naší školy kupovali drobné upomínkové předměty a výtěžek z tohoto prodeje byl zaslán na konto občanského sdružení  CPK CHRPA z Rokytna u Pardubic. Částka, kterou jsme přispěli na dobrou věc, činila 1 120 Kč. Členové tohoto sdružení cvičí koně pro zdravotní ústavy a léčebny v celé ČR. Koníci, terapeuti, tak pomáhají léčit nejen nemocné tělo ale i psychiku malých i velkých pacientů.

    Také na začátku nového roku 2016 jsme mysleli na vážně nemocné a handicapované děti, o které se celodenně starají jejich rodiče a které potřebují zakoupit různé rehabilitační pomůcky, invalidní vozíčky a zdravotní kočárky. Zapojili jsme se proto do Srdíčkových dnů a mnozí z nás si koupili magnetky, přívěšky s žetonem do vozíků, záložky či náramky s logem organizace Život dětem. Náš příspěvek k usnadnění života nemocných dětí činil  3 060 Kč.

Všem učitelům a žákům děkujeme.

Mgr. Jana Straškrábová

5. 2. 2016

                                   Víčka pro Kamilku       

Ve škole sbíráme víčka pro nemocnou Kamilku. Rodiče jí za peníze takto získané mohou zaplatit léčbu.

Kamilka se narodila začátkem roku 2012 jako zdravé dítě. Vyvíjela se jako její vrstevníci, naučila se chodit, začínala mluvit, dováděla. Oslavila své první Vánoce, své první narozeniny... Ve 21. měsíci přišla nečekaná nemoc doprovázená vysokými horečkami. Skoro po měsíci pobytu v nemocnici nikdo nedokázal říct, co jí vlastně je. Přestala se hýbat, komunikovat, jíst. Od léčebných metod přes lázně a cvičení se podařilo rozhýbat levou část těla, ale pravá je stále nehybná. Proto se jménem rodičů malé Kamilky na vás obracím: pomozte nasbírat 7 tun víček od PET lahví, aby holčička mohla absolvovat pro ni velmi potřebnou léčbu v lázních Klimkovice. Co k tomuto příběhu dodat? Je to smutné, že na léčbu takto nemocné dívenky nejsou peníze ze zdravotního pojištění.

Všem, kteří se na sběru podílejí, děkuji. (Jana Pánková)