4. ŠKOLNÍ  PLES

Rok se s rokem sešel a už je tady zase. Ptáte se kdo? Otázka má spíše znít  - co? No přece již 4. školní ples, pořádaný společně ZŠ a MŠ Hlohovec a ZŠ Lednice. Krásně vyzdobený hlohovecký sál přivítal spoustu hostů, u stolů snad nebylo volného místečka..... Po půl deváté ples tradičně zahájila ředitelka hlohovecké školy paní Mgr. Hana Sítková a ředitel školy lednické pan Mgr. Ladislav Dostál. 

V předsálí už bylo připraveno 16 mladých párů  (jinak žáků 8. a 9. tříd ZŠ Lednice). Poznámku do závorky jsem musela napsat, protože, kdo viděl překrásně učesané, do bílých šatů oblečené mladé dámy, nehádal by, že to jsou dívky školou povinné. Zrovna tak se můžu vyjádřit o mladících, kteří děvčata doprovázeli. Tmavé kalhoty a vesta, bílá košile, motýlek pod krkem a slavnostní výraz - kdo by v nich tušil (snad se na mě nebudou za ten výraz zlobit) "dospívající záškodníky" :-).

Při slavnostních tónech Dvořákovy Rusalky na nás dýchla romantika minulých století. Za bezchybné předvedení polonézy vděčíme nejen již zmíněným tanečníkům, ale hlavně paní učitelce Mgr. Marii Chrástkové, která své svěřence naučila správným krokům a ladnému pohybu. Až jsem litovala, že představení končí. 

Na plese nesměl chybět již velmi dobře známý taneční pár Anička Machová a Janík Svoboda, jejichž taneční kreace uchvátily snad každého. Pak už následovala taneční zábava, při jejímž hudebním doprovodu se střídaly dvě hudby - Lalia a Pivoňka. Samotný ples byl ještě okořeněn velkou tombolou, poděkování patří všem, kteří do tomboly ceny věnovali. Obrazovou přílohou si připomeňte opravdu krásné chvíle letošního plesu. Jsem ráda, že se ples stal tradicí, takže na shledanou za rok. Fotky jsou na https://janapa636.rajce.idnes.cz/PLES_2011/                     Mgr. Jana Pánková