Školní výlet žáků 1. – 4. ročníku

17. května žáci 1. až 4. ročníku navštívili v rámci školního výletu Moravský kras. Počasí bylo výborné, žáci ukáznění, takže výlet se povedl.

Výlet žáků 1. - 4. třídy.doc (299520)

Výlet 1. - 4. třídy

Vystoupení Country tance

Kroužek Country tanců vystupoval ve Valticích na slavnostech mladého a růžového vína. Počasí nestálo za nic, ale tanečníci se moc líbili a své taneční kreace bravurně zvládli.  Akce proběhla v sobotu 25.5.2013.                            Ivana Toncrová

Country tance

Pálení čarodějnic

Bylo úterý 30. dubna – hezké jarní ráno. Pro žáky 1. – 5. ročníku naší školy bylo ale výjimečné. Čekalo nás pálení čarodějnic.
Sešli jsme se u školy a spolu odešli k přístavišti 1. Plavební společnosti, kde na nás čekal pan Martínek s připravenými loďmi. Nasedli jsme a pluli směr Janův hrad.
Cesta trvala asi hodinu, a kdo měl zájem, mohl vidět spoust věcí – spadlé stromy, které vypadaly jako zvířata, stromy okousané od bobrů nebo kvakoše nočního.
K tomu všemu ještě pan lodník přidal několik zajímavostí a hodina uběhla jako chvilka.
U Janova hradu jsme spálili symbolicky čarodějnice vyrobené z papíru a už jsme se mohli pustit do opékání špekáčků. K dispozici nám byl i stánek s občerstvením a dětské hřiště s atrakcemi.
Když jsme se vyřádili, vydali jsme se na pěší zpáteční cestu. Občerstveni a plní zážitků jsme se vrátili ke škole. Bylo to opět jednou velmi vydařené dopoledne.
Na závěr chceme poděkovat panu Martínkovi za jeho sponzorský dar v podobě vyjížďky na lodích a také panu Škamradovi za opékání, která pro nás připravil.  
                                                                                                                 (B. Čejková)
  

                                                       

Fotogalerie: Pálení čarodějnic

Divadlo Polárka

V čase předvánočním  - 18. 12. se žáci 1. - 5. tř. ZŠ Lednice zajeli podívat do brněnského divadla Polárka na divadelní představení „O hodném drakovi". Jako pokaždé se představení vydařilo a děti i s pedagogickým doprovodem odcházely z divadla s velmi příjemným zážitkem. Navštívily také vánoční trhy na náměstí Svobody, kde měly možnost ne trhu ještě dokoupit některé dárečky pod vánoční stromeček, podívat se na vystoupení dětí z brněnských škol, okouknout moderní brněnský orloj i zazvonit na zvoneček, který by měl splnit přání. Pěkná akce přispěla k vytvoření té pravé předvánoční atmosféry.  
                                                                             Mgr. H. Baťková                                                                                                                                  

Divadlo Polárka