Největší úspěch školního softbalu v historii školy

                Softbalový kroužek pracuje na naší škole přibližně 20 let. Za tu dobu jsme nasbírali řadu úspěchů jak na okresní, tak krajské úrovni. Pouze dvakrát se nám ale podařilo postoupit až do celostátního finále. Přičemž hned při své první účasti jsme se umístili na šestém místě z dvanácti účastníků, při druhé jsme skončili osmí. Poslední roky opanovává okresní softbalový trůn ZŠ Slovácká Břeclav. Porazit ji je pro nás vždy velkou výzvou. Naše výsledky v jednotlivých
turnajích školní ligy naznačovaly, že letos bychom se mohli o okresní prvenství ucházet my. Finálový turnaj, kterého se účastnilo 8 školních týmů, jsme po
tuhém boji se Slováckou vyhráli a tím jsme si zajistili postup do krajského finále v Blansku.                
                Krajské finále bylo pouze tříčlenné a do celostátního finále postupovaly dva školní týmy. Takže velká šance na postup, stačilo jen porazit hráče z Gymnázia Matyáše Lercha z Brna (baseballisté Draků a Techniky Brno) nebo ze ZŠ Salmova Blansko (baseballisté Olympie Blansko). Brněnští dlouháni (všichni o hlavu větší než 4/5 našeho týmu) byli k neporažení a jak nám, tak Blansku naložili pořádný příděl bodů. O vítězi bylo jasno a zbývalo druhé postupové místo. Ledničtí softbalisté se do blanenských baseballistů zakousli hned od začátku a stisk povolili až po konci utkání. Zaslouženě jsme postoupili do celostátního finále.               
Dvanáct celků z celé České republiky se utkalo ve dvoudenním turnaji 10. a 11. 6. v krásném areálu Eagles v pražské Krči. Týmy byly rozděleny do čtyř základních skupin, vítěz skupiny postupoval přímo do čtvrtfinále, ostatní si pak čtvrtfinálovou účast musely vybojovat v osmifinálových zápasech. My jsme po dvou koncentrovaných výkonech skupinu vyhráli. Stejně tak se nám podařilo vyhrát i čtvrtfinále. Tím byl položený základ k historicky nejlepšímu umístění - 4. místu v republice. Pokud bychom ho chtěli ještě vylepšit, museli bychom v semifinále porazit naše známé Gymnázium ML Brno. I když se náš výkon proti
krajskému kolu zlepšil, na Brňáky - pozdější mistry republiky - to nestačilo. Pokusili jsme se tedy vybojovat třetí místo. Z počátku bylo utkání proti ZŠ Ledenice vyrovnané, v závěru nám ale ledeničtí díky dobrým odpalům a s přispěním trošky štěstí bodově odskočili. Nakonec jsme tedy skončili čtvrtí. Po prvním zklamání, vždyť třetí příčka nebyla tak vysoko, musím ale konstatovat, že se jedná o velmi úspěšné vystoupení. Náš celek byl věkově (osm z jedenácti hráčů jsou sedmáci), výškově a silově druhý od konce. Mladší, menší a fyzicky slabší byli pouze hráči z Kostelce nad Orlicí a ti obsadili poslední místo. V obraně jsme předvedli několik vynikajících zákroků, a málo chyb. To byl základ našeho úspěchu. V útoku - na pálce, jsme byli zejména ve dvou posledních zápasech limitováni našimi fyzickými schopnostmi. I když jsme odpal dobře umístili, neměl potřebnou délku a lehce končil v rukavicích soupeře. Nicméně jádro týmu má před sebou dva další roky a to
by v tom byl čert, abychom za tu dobu nevyrostli a nezesílili.                                                    (Stanislav Straškrába)


Softbal

Slavnost na Obecním úřadu Lednice

po úspěšném vystoupení našich školních softbalistů na Republikovém finále v Praze se pan starosta Kabát rozhodl, že klukům poděkuje za úspěšnou reprezentaci obce a školy. Slavnostní akt, na nějž přijali pozvání i rodiče, se uskutečnil v obřadní síni obecního úřadu v pátek 20. 6. v 8,00 ráno. Po slavnostním nástupu reprezentantů pan starosta a pan ředitel školy Dostál pronesli projevy, v nich poděkovali klukům, jejich rodičům, škole, obci a trenérům za jejich podíly na republikovém úspěchu. Také vyjádřili přání na vylepšení 4. pozice v dalších letech. Poté jsem postupně panu starostovi představoval jednotlivé kluky, ti dostali krásný softbalový dárek a pamětní list. Nakonec se podepsali na pamětní list Obce Lednice, který se stane součástí kroniky obce. Celý obřad doprovázel na klávesy pan Škamrada a organizačně jej zajišťovala matrikářka obce paní Kašníková. Díky nim byla ceremonie velmi slavnostní a všichni jsme pak odcházeli s neopakovatelným zážitkem. Celá slavnost byla zakončena hromadnou gratulací všech rodičů všem dětem a společnou fotografií.

                                          (Stanislav Straškrába)

           

Ocenění na obecním úřadě

Atletické závody prvního stupně

Dne 4.6.2014 se v Lednici uskutečnily atletické závody pro první stupeň ve spolupráci s VZP a KOKO fitness. Zúčastnila se Základní škola Lednice a Základní škola Hlohovec. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií: mladší - 1. - 3. třída a starší - 4. a 5. třída. Závodili v několika disciplínách, a to skok daleký, hod kriketovým míčkem, běh na 50m a vytrvalostní běh. Celý den na závodech pomáhali žáci devátých tříd, učitelé a přátelé ZŠ Lednice. Všem, co přijeli, děkujeme za účast, doufáme, že se Vám závody líbily a za rok se tady zase všichni potkáme.

Výsledky soutěže:
Atletická olympiáda 2014.xls


Pohár rozhlasu

Dne 14.května se v Břeclavi na  stadionu Miroslava Loučky konal již tradiční atletický závod Pohár rozhlasu. zde jednotlivci soutěží za sebe a zároveň získávají za své výkony body pro družstvo.  Naši školu reprezentovaly 2 družstva ( starší a mladší žákyně), které připravila  paní učitelka Košťálová.

Osmnáct  vybraných žákyň opět nezklamaly a podávaly výborné výkony, i přesto, že byla   "pěkná" zima  

Nejlepší umístění:
Leona Hejátková (ml.žákyně) - 1.místo v hodu  míčkem         44,28m
Sabina Jankovičová (ml.žákyně) -   2.místo v hodu míčkem   41,96m

Klára Havlicová (ml.žákyně) - 3.místo  v běhu  600m         2:02.23min

a 3. místo  ve skoku dalekém  - 434 cmTereza Pekárková (st.žákyně) - 2.místo ve skoku dalekém    4,59m

a 6. místo v běhu na  800m  - 2:53s


Kateřina Michálková (ml.žákyně) - 5.místo 60m běh                 8.98s
Petra Bayerová (ml.žákyně) - 5.místo ve skoku vysokém        1,26m


Družstvo ml.žákyň - 3.místo    4x60m                                          35.41s
Družstvo ml.žákyň -celkově   3.místo                                     4482 bodů

Družstvo st.žákyň - 5.místo      4x60m                                          35.35s
Družstvo st.žákyň -  celkově    4.místo                                      3754 bodů

Lednická laťka

Lednicka_latka_2014.xls

Lednická laťka 2014

 

 

Škola v pohybu

Ve středu 29. 1. 2014 jsme měli místo učení projekt Škola v pohybu. V podstatě jde o to, že nesedíme v lavicích, ale hýbeme se, což je samozřejmě mimo jiné dobré pro náladu všech žáků. Myslím, že tohle cvičení - jak zumba, tak box - bavilo všechny, kdo se zúčastnili. Usuzuji tak i podle „rozhovorů“, které jsem nikdy nedělala, ale byla to dobrá zkušenost.

V zumbě zazněly známé a oblíbené písničky. Například „Whot does the fox say“, „Scream shout“ nebo „Timber“. Tyhle skladby a mnoho dalších se linuly celou tělocvičnou, takže u boxu nebyla hudba potřeba. Paní učitelka Lucka ani nepotřebovala rozcvičku, poněvadž zumba je ve své podstatě cvičení vhodné právě k rozcvičkám.

Zato u boxu se kluci zapotili u již zmiňované rozcvičky, pak ještě boxovali do pytlů.  Ale u obou sportů se šířila dobrá nálada a smích, tak doufám, že si tento den všichni užili!                             (Jasmína Láníková)

Škola v pohybu

 

 

Přehazovaná žákyň

23. 1. 2014 se po roce konal oblastní přebor ASPV v přehazované.  Naše žákyně opět nezklamaly a přivezly medaile.

Mladší žákyně neprohrály žádný zápas a získaly zlato. Nejlepší smečařky byly: Klára Havlicová, Sabina Jankovičová a Michaela Sýkorová. Výborně v poli hrály Katka Tihelková, Petra Bayerová, Eliška Bajgerová, Viktorie Truclová a Veronika Drobiličová.

Starší žákyně prohrály pouze se ZŠ Hrušovany nad Jevišovkou, ostatní týmy porazily a přivezly si stříbrné medaile. Všechna děvčata hrála výborně, spolupracovala, blokovala, smeče byly nechytatelné.

Blahopřejeme Tereze Pekárkové, Kristýně Pešové, Monice Pšurné, Leoně Hejátkové, Katce Michálkové, Anně Dohnalíkové, Jindře Němcové.

Děkuji za pěknou fotodokumentaci Tereze Jankovičové.         (Mgr. Dagmar Košťálová)

Přehazovaná žákyň

 

  Exhibice hráčů stolního tenisu

V pátek 17. 1. 2014 se ve sportovní hale v Lednici uskutečnilo exhibiční vystoupení ukrajinské reprezentantky Gapone Ganni, která hraje za nejlepší tým ČR Gumotex Břeclav. Žáci Základní školy Lednice mohli sledovat utkání mezi touto špičkovou hráčkou stolního tenisu a nejlepším hráčem Lednice Michalem Svobodou. Michal zastoupil maďarskou reprezentantku Vinien Ello“, která se omluvila pro zranění (je to bývalá 52. hráčka světového žebříčku). Po exhibičním utkání si mohli mladí hráči naší školy zahrát s oběma aktéry exhibice. Se sportovním ředitelem oddílu stolního tenisu Gumotex Břeclav p. Ratajským se domluvilo, že se pro příznivce stolního tenisu odehraje na podzim jedno extraligové utkání ve sportovní hale v Lednici.                                                                   (Mgr. L. Dostál)

Exhibice hráčů stolního tenisu

  Skokan školy 2014

Skokan školy.doc (507392)

 
 

 

Vánoční turnaj

Stalo se už tradicí, že na konci kalendářního roku těsně před Vánocemi se pořádá turnaj. Děvčata mladší (6. A 7. třída) hrají přehazovanou, děvčata starší (8. a 9.tř) hrají „tenisový volejbal“.

Tenisový volejbal je také průpravná hra, jsou zde upravená pravidla, která vymyslela Mgr. Káťa Olivová, aby tato hra byla dostupná pro většinu hráčů, pravý volejbal je technicky náročný.

Na vánoční turnaj se žákyně pečlivě připravují v hodinách tělesné výchovy. Protože už máme paralelní třídy pouze v devátých ročnících, některé početnější třídy postavily více družstev.

Bylo to opět napínavé, děvčata bojovala ze všech sil, rozhodoval každý bod, každá chyba a nakonec vyhrála ta nejlepší družstva, která si odnesla putovní pohár.

Výsledky: Mladší žákyně:

 1. 7. A (Michaela Sýkorová, Sabina Jankovičová, Kateřina Tihelková, Martina Balášová)

 2. 7. C (Klára Havlicová, Petra Bayerová, Jana Aubrechtová, Veronika Drobiličová)

 3. 7. C (Jasmína Lániková, Adriana Šuralová, Viktorie Truclová, Sabina Tréšková)

 4. 6. třída

   

  Starší děvčata:

 1. 9. A

 2. 9. B

 3. 8. tř.                                                                           

  Mgr. Dagmar Košťálová

Vánoční turnaj - dívky

 

 

Předvánoční zumba ve škole


 

Využili jsme toho, že Lucie Košťálová, známá cvičitelka zumby, učí u nás za nemocného pana učitele. Tak jsme ji poprosili, aby nám na závěr kalendářního roku udělala hodinu zumby. Zúčastnit se mohl každý, komu se chtělo, od páté do deváté třídy. Celkem se sešlo na 60 cvičenců, převážně dívek, ale i někteří kluci si to pěkně užili. Zpočátku měli žáci ostych, ale po dvou písničkách to už „šilo“ téměř s každým. Přestože zumbu většina cvičila poprvé, žáci bezvadně „chytali“ taneční kroky od slečny Lucie, „makali“ a přitom se pořád usmívali. Byl to hezký vánoční dárek. Pokud bude zájem, tak to opět zopakujeme, třeba před jarními prázdninami.


 

                                                                                                 Mgr. Dagmar Košťálová


 


 


 

Florbal dívek

Dne 17. 10. 2013 se konal okresní a zároveň krajský přebor ASPV ve florbalu dívek. Protože to moc škol s děvčaty nehraje, sešlo se zde jen 6 družstev. Naše děvčata se připravovala, trénovala útočné a obranné kombinace.
V zápasech to bylo vidět, rozhodčí nás chválil, ale štěstí nám nepřálo, a tak jsme skončili na 2. místě v okrese a 5. v kraji. Nejlepší střelkyně byla Adéla Valášková  z 9.A, nejlepší hráčkou se stala Anna Dohnalíková  (9.A), nejvšestrannější hráčkou byla Monika Pšurná (9.A) , nejpevnější nervy musela mít brankářka Tereza Pekárková (9.B).
Další hráčky: Kristýna Pešová, Petra Šošková, Leona Hejátková, Jindra Němcová, Martina Darmovzalová, Klára Havlicová.
Fotodokumentaci pořídila Tereza Jankovičová (9.B)
                                                                    Mgr. D. košťálová

Florbal dívek

Přebor škol v přespolním běhu

Přebor škol v přespolním běhu.doc (29184)