Školní beeballová liga Lednice

Ve školním roce 2014/2015 se školní ligy zúčastnily tři školy. ZŠ Lednice, ZŠ a MŠ Hlohovec a ZŠ a MŠ Rakvice. Každá škola postavila do ligy dvě družstva  - 1. - 3. třída (mladší) a 4. - 5. třída (starší). Liga se odehrála formou tří turnajů, kde se v každé kategorii hrálo systémem každý s každým. Za vítězství v turnaji obdrželo družstvo 3 body, za druhé místo 2 a za poslední 1 bod.

První turnaj se odehrál v Lednici, s těmito
výsledky:

                                   Mladší                        Starší  

Lednice - Hlohovec   11 : 17                        18 : 12

Rakvice - Lednice     21 : 18                        12 : 21

Hlohovec - Rakvice   16 : 17                        15 : 11

Konečné pořadí:         Mladší - 1. Rakvice, 2. Hlohovec, 3. Lednice
                                   Starší - 1. Lednice, 2. Hlohovec, 3. Rakvice

Pořadatelem druhého turnaje byla hlohovecká škola:

                                   Mladší                        Starší

Lednice - Hlohovec   18 : 14                        14 : 9

Rakvice - Lednice     24 : 27                        16 : 23

Hlohovec - Rakvice   26 : 25                        23 : 16

Konečné pořadí:         Mladší - 1. Lednice, 2. Hlohovec, 3. Rakvice
                                   Starší - 1. Lednice, 2. Hlohovec, 3. Rakvice

Závěrečný turnaj hostily Rakvice:

                                    Mladší                        Starší

Lednice - Hlohovec   22 : 17                        20 : 18

Rakvice - Lednice     21 : 26                        15 : 14

Hlohovec - Rakvice   22 : 17                        19 : 16

O konečném pořadí u starších rozhodovaly body proti a vzájemný zápas.

Konečné pořadí:         Mladší - 1. Lednice, 2. Hlohovec, 3. Rakvice
                                   Starší - 1. Rakvice, 2. Lednice, 3. Hlohovec

V kategorii mladších bylo konečné pořadí jednoznačné. Vítězi ligy se stali hráči z Lednice s konečným počtem 10 bodů. Druhé místo vybojovali hráči z Hlohovce s 6 body a ziskem 5 bodů obsadili třetí místo rakvičtí školáci. V kategorii starších bylo jasno pouze o 1. místě pro Lednici. Hlohovec i Rakvice měly po základní části shodně 5 bodů a o konečném ligovém pořadí pak rozhodoval přidaný zápas. Ten vyhráli žáci z Hlohovce 11 : 9 a tím obsadili konečné 2. místo. Rakvičtí byli opět 3.

Po tomto zápase následoval slavnostní ceremoniál, kde všichni dostali medaile a družstva pak poháry pro školní "police úspěchů". Do ligy postupně zasáhlo kolem 100 žáků zúčastněných škol. Někteří pouze jedenkrát - jako náhradníci, ale většina odehrála větší počty zápasů. Vyučující, fanoušci z řad spolužáků a rodičů, hráči i organizátoři jednotlivých turnajů byli velmi spokojeni a už se těší na další ligový ročník. Snad bude tak vydařený jako ten letošní.
               (Stanislav Straškrába)


Okresní kolo školní softbalové ligy

V průběhu školního roku hrají žáci 6. a 8. třídy, kteří chodí do softbalového kroužku, školní ligu. Za soupeře jim jsou žáci Gymnázia Břeclav, ZŠ Slovácká Břeclav a ZŠ J. Noháče Stará Břeclav. Tato liga vrcholí v květnu okresním finálovým turnajem. Vítěz tohoto turnaje postupuje do krajského kola a dva nejlepší z kraje
postupují do celostátního finále.

15. 5. jsme tedy odjeli do Břeclavi bojovat o účast v krajském kole. Hned první zápas s Gymnáziem byl ten rozhodující. Po uplynutí času byl stav nerozhodný, a tak následoval rozpal. Ten jsme bohužel prohráli. Ostatní dva zápasy jsme vyhráli, ale protože ani Gymnázium neprohrálo žádný zápas, zbylo na nás nepostupové 2. místo.   Tak snad příští rok!!!        (Mgr. S. Straškrába)


Atletická Olympiáda

V rámci projektu " ŠKOLA V POHYBU" jsme ve spolupráci s VZP uspořádali další akci, a to olympiádu v atletice (13.5 pro I. stupeň a 14.5. pro II.stupeň.).

Využili jsme tartanovou dráhu, doskočiště pro skok daleký a hřiště s umělou trávou.

Závodilo se ve sprintu, skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem a ve vytrvalostním běhu.

Vydařilo se nám počasí, soutěžilo celkem přes 100 závodníků v osmi kategoriích. Přišli povzbuzovat také  necvičící žáci a dokonce i rodiče a prarodiče některých závodníků.

Byla zde výborná atmosféra, hřiště bylo plné radostných dětí v pohybu

Vyhráli sice ti nejlepší, ale i ostatní se zlepšovali ve svých výkonech. Odměnou byly diplomy, medaile a dárky věnované Všeobecnou zdravotní pojištovnou.

Nejvíce medailí získala Tereza Pekárková 5. třída ( 3 zlaté a 1 stříbrná) , Jaroslav Žifčák 8.třída (3 zlaté a 1 bronzová) a Katka Michálková 9. třída (3 zlaté)

Děkuji všem, kteří se podíleli na zajištění této akce: učitelům a vychovatelkám ze ZŠ Lednice a ZŠ Hlohovec, žákyním 9. třídy a paní učitelce Buršíkové, která rozhodovala a věnovala svůj volný čas oba dva soutěžní dny.

                                                                       (Mgr. Dagmar Košťálová)

https://izziha.rajce.idnes.cz/    - fota

Výsledkové listiny:

Výsledky - nižší stupeň.xls

Výsledky - vyšší stupeň.xls


Škola v pohybu

Porazily jsme i registrované atletky

Ve středu 29. 4. se skupina žáků ZŠ Lednice vypravila na okresní přebory v atletice, které se konaly na stadionu TJ Lokomotiva v Břeclavi.  Nejúspěšnější členkou této skupiny se stala Katka Michálková, která vyhrála skok daleký výkonem 477 cm, ve sprintu na 60m byla druhá výkonem 8:56s, porazila i registrované atletky z TJ Lokomotiva Břeclav a z Hustopečí.

Další medailistkou se stala Leona Hejátková, která získala bronzovou medaili v hodu oštěpem, její výkon byl 19,86, 4. místo v této disciplíně získala Sabina
Jankovičová
. Pěkný výkon podala Katka Krůzová, která se v běhu na 800m umístila na krásném šestém místě, v téže disciplíně za mladší žákyně závodila  Markéta Bendová, která skončila patnáctá.

 Ve skoku vysokém za starší žákyně obsadila Petra Bayerová páté místo a za mladší žákyně Simona Bílková sedmé. Nejmladší žákyně Vendula Kurtinová si vedla velmi zdatně, nejlepší umístění získala v hodu míčkem a obsadila místo sedmé.

Mnoho děvčat ovládla tréma, takže nepodaly své nejlepší výkony, proto je potřeba se "vyzávodit". Celkově je však poznat, že trénujeme nejen v tělesné výchově, ale také v atletickém kroužku.  
                                            (Mgr. Dagmar Košťálová a Lucie Koulová 9. A)


Škola v pohybu - Lednická laťka



  
Ve spolupráci s VZP pořádá naše škola v rámci prevence proti drogám  a propagace zdravého životního stylu Projekt "Škola v pohybu."
Budou se pořádat 4 akce - Lednická laťka, Atletická olympiáda, SPORTOVĚDOMIX  a Vánoční turnaj ( přehazovaná a florbal)

Lednická laťka 2015.doc

Lednická laťka

Regionální přebor ASPV v přehazované

Dne 18. 2. 2015 se konala soutěž děvčat v přehazované v Charvatské Nové Vsi. Žákyně opět nezklamaly, umístily se na předních místech a přivezly medaile. Mladší žákyně 6. a 7. ročníku získaly bronzovou medaili. V této kategorii hrály: Kateřina Krůzová, Nelly Garčicová, Natálie Hrančíková, Galina Holešinská, Tereza
a Viktorie Kodlovy a Daniela Hajdová. Starší žákyně 8. a 9. ročníku prohrály pouze se ZŠ Hrušovany nad Jevišovkou, ostatní týmy porazily a přivezly si stříbrné medaile. Všechna děvčata hrála výborně, spolupracovala, blokovala, smeče byly nechytatelné. Blahopřejeme Kateřině Michálkové, Leoně Hejátkové, Sabině Jankovičové, Janě Aubrechtové, Petře Bayerové.a Michale Sýkorové.                   (Foto a text Veronika Drobiličová 8. A)


Přehazovaná

Školní softbalová liga

V letošním roce je školní softbalová liga realizována TeeBallovou variantou softbalu. Naši školu reprezentují žáci 6. a 8. třídy. Soupeři jim jsou vrstevníci ze ZŠ Slovácká a Kupkova Břeclav a z Gymnázia Břeclav. Žáci od 2. do 5. třídy se věnují pod vedením paní učitelky Čejkové a Vysloužilové "bezrukavicové" variantě tohoto sportu s názvem BeeBall. Účastnit se budou dvou soutěží. Jedna zapojuje kromě Lednice i Hlohovec a Rakvice. Druhá se hraje v Břeclavi mezi řeclavskými školami a Lednicí. Určitě bude zajímavé sledovat, jak si naši reprezentanti ve školních soutěžích vedou.

Softbal

1. kolo školní ligy (hráli jsme "nadhozový" softbal) proběhlo na podzim na hřištích v Lednici a Břeclavi. V tomto kole jsme po vyrovnaném boji se ZŠ Slovácká a dvou vítězstvích nad ostatními školami obsadili sdílené 1. místo se ZŠ Slovácká. 2. kolo se uskutečnilo 2. 2. 2015 v hale TJ Lokomotiva Břeclav. Hrál se TeeBall - odpal bez nadhozu, ze stativu. Proto jsme dali prostor šesťákům, které doplnili pouze dva osmáci. Podobně se zachovala i ZŠ Slovácká. Gymnázium i Kupkova nemají takový počet hráčů, aby mohli volit mezi starší a mladší variantou týmu. S gymnáziem jsme prohráli celkem jednoznačně. Se ZŠ Kupkova jsme sváděli na pohled vyrovnaný boj, jen se nám trochu vyhýbalo štěstí a projevila se i "nevyhranost" našich šesťáků. Zápas jsme také prohráli. Opravdu vyrovnaný zápas jsme sehráli se Slováckou, tu jsme nakonec porazili a tím si vybojovali celkové 3. místo.                (Mgr. S. Starškrába)



Trička do tělesné výchovy

Letos zavádíme společné dresy do tělesné výchovy. Každá třída si vybere barvu trička a barvu písma. Vpředu máme logo školy a vzadu má každý svou přezdívku a číslo. Je to práce náročná, protože nejhorší je, aby se všichni ve třídě domluvili. Už se to podařilo sedmé a osmé třídě, deváťáci si nechali udělat absolventská a použili je také na vánočním turnaji. Hned se jim lépe hrálo.Šestá třída už také hlasuje a snad se to povede do další sportovní akce, která bude na jaře (Lednická laťka a Atletická olympiáda).

  (Mgr. D. Košťálová)

Trička

Vánoční turnaj

Stalo se už tradicí, že na závěr kalendářního roku se koná tzv." Vánočňák". Je to turnaj ve florbale (chlapci), v přehazované a v "tenisovém volejbale" (dívky).

Jsou dvě kategorie - mladší ( 5., 6. 7. třída) a starší (8. a 9. třída.). Tyto sporty se učí a trénují v hodinách tělesné výchovy. Při zápasech žáci zažívají emoce a stmeluje se třídní kolektiv. Letos to bylo opět velmi napínavé, družstva byla velmi vyrovnaná, takže vyhráli ti, kteří se to nejen výborně naučili, ale kteří hráli
kolektivní hru a měli pevné nervy. Důležité však je, že se nikdo nezranil a žáci si zasportovali.

Výsledky: přehazovaná

1.místo              6.A

2.místo              7.A

3.místo             5.A

Tenisový volejbal

1.místo              9.A

2.místo              9.B

3. místo             8.B                                 (Mgr. Dagmar Košťálová)


https://liliputka215.rajce.idnes.cz/Vanocak_D/




Vánoční turnaj

Florbal

Ve čtvrtek 9.10.2014  se po roce zúčastnily naše žákyně 8. a 9. třídy krajského turnaje ve florbalu. Letos jsme měly úplně nový tým, málo jsme trénovaly z důvodu malování   tělocvičny a to bylo znát i na naší hře.Do semifinále jsme se nedostaly. Přesto jsme si pěkně zahrály a měly jsme radost z každé dobré přihrávky nebo z gólu, který dala Petra Bayerová a Michala Sýkorová. Brankářka  Martina Kurfürstová to neměla snadné, ale ustála to.
Budeme trénovat na příští turnaj a snad se umístíme lépe.(Mgr. D. Košťálová)