Vánoční Brno a divadlo Radost

Přiblížily se Vánoce a druháci se spolu s prvňáčky i třeťáky vydali až do Brna do divadla Radost na představení " Broučci ", které bylo naprosto úžasné a bomboidní a dětmi nadšeně odtleskané i za cenu drobného nepohodlí - stálo určitě za to! Od krásně zrenovovaného divadla jsme odkráčeli na Moravské náměstí k diskutované jezdecké Rónově soše Jošta Moravského, která určitě budí víc úsměvů než podrážděnosti a kolem sv. Jakuba s jeho známým zadeček ukazujícím andělíčkem jsme prošli na náměstí Svobody, kde se v této době odehrávají vánoční trhy se stánky i hudebním programem. Návrat domů kolem 14.hodiny.

                                                 (Mgr. H. Baťková)

Další akcí před Vánocemi byla filová představení v místním kině, "národňáci" zhlédli film Mimoni.


Vánoční koncert v kapli

A už je tu začátek prosince - a s ním k nám zavítali hudebníci s programem vánočním, který se odehrál v zámecké kapli lednického zámku.

Většina dětí tento prostor navštívila vůbec poprvé v životě, ale pro povídání o Vánocích, Ježíškovi a živé hraní zejména koled na převážně žesťové nástroje by se vhodnější prostředí - i když trochu studené - těžko vynašlo.   (Mgr. H. Baťková)

Knihovna v Břeclavi

23.listopadu navštívili druháci Okresní knihovnu v Břeclavi - dětské oddělení, kde měli domluvenou besedu na téma " Ferda Mravenec a jeho kamarádi." Paní knihovnice jim připravily poutavé pásmo nejen o dalších knihách Ondřeje Sekory, ale i zábavnou závěrečnou soutěž s křížovkami, osmisměrkou a otázkami. Na co se děti těší nejvíc, to je samostatné prohlížení knih ve všech regálech knihovny i zhlédnutí filmu - samozřejmě o Ferdovi. A pak už budeme vyhlížet jaro - a s ním i další návštěvu knihovny!               (Mgr. Hana Baťková)

V břeclavské knihovně

Na exkurzi ve Valticích

30. 9. 2015 se druháci naší školy zúčastnili exkurze do zemědělského muzea ve Valticích - téma " Co máme mít na talíři " - správná výživa, potravinová pyramida a následná procházka obnovenou expozicí o flóře, fauně, zemědělském využití i ochraně přírody zejména jižní Moravy. Děti si vyzkoušely i tvořivé činnosti - obrázek z obarvených přírodnin a také se vyřádily na pocitovém chodníčku na nádvoří muzea.   (Mgr. Hana Baťková)

Druháci ve Valticích

Vybíjená

Vánoční turnaj se uskutečnil i na prvním stupni. 3. a 4. třídy se připravovaly v tělesné výchově na turnaj ve vybíjené. Každou hodinu TV žáci trénovali přihrávky, které jsou základem nejen této hry. 15. prosince se turnaj uskutečnil. Obě třídy si vytvořily dvě družstva A tým a B tým. A týmy hrály proti sobě a B týmy také, hrálo se na čas a počítali se vybití hráči. Bylo to velmi vyrovnané, třeťáci si vedli velmi zdatně, ale celkově vyhrála čtvrtá třída. Žáci si to užili a hlavně se zdokonalili v této hře.                            (Mgr. Dagmar Košťálová)

Vybíjená ve školní družině

I když naše škola není zapojena do projektu " Třetí hodina tělocviku", přesto paní učitelka Jitka Škamradová se svými svěřenci (1. a 2. třída) mimo jiné chodí do
tělocvičny a učí je vybíjenou v rámci školní družiny. Než se turnaj uskutečnil, žáky rozdělila do čtyř skupin, každá skupina si vymyslela název a vytvořila si nádherné transparenty na povzbuzování. Na turnaj přijel i žák, který se odstěhoval, Mirek Fóbl, rodiče ho přivezli, aby si mohl také zahrát. Vybíjenou je paní učitelka naučila výborně, žáci si pěkně přihrávali, věděli co je to aut, kdy se nemůže chodit s míčem apod. Vyhráli ti nejlepší, ale všichni si pěkné zahráli.

Ceny pro vítěze věnovala Všeobecná zdravotní pojišťovna a rodina Šuralova.

                                         (Mgr. Dagmar Košťálová)


Na Vánoce se všichni těšíme

Na Vánoce se těšíme a konec roku je ve znamení výroby vánočních přání  a vánoční výzdoby školy a tříd. Jak jsme my, malí školáci, "vánočně" vyráběli, se podívejte do fotogalerie. (B. Čejková)