Celostátní finále v T-ballu základních škol

V úterý 14. 6. 2016 odjelo 10 žáků naší školy (1 šesťák, 1 sedmák a 8 deváťáků) do Chocně odehrát celostátní finále neboli Mistrovství republiky základních škol
v T-Ballu. Vzhledem ke zkušenostem deváťáků jsme měli vysoké ambice. Ty nás přešly, po prostudování rozpisu turnaje. Do turnaje postoupilo celkem 12 škol. Ty organizátoři rozdělili na čtyři skupiny po třech. Zde se hrálo každý s každým a pouze vítěz mohl postoupit do bojů o 1. - 4. místo, druzí ze skupin pak o 5. - 8. místo a třetí o 9. - 12. místo. My jsme do skupiny dostali Havlíčkův Brod - pozdějšího vítěze celého mistrovství. Toto byl ten "nejdůležitější" zápas celého mistrovství. 
S Brodem jsme hráli hned náš první zápas. První tři směny byl stav nerozhodný 0 : 0. Pak jsme udělali jednu chybu a soupeř ji potrestal dvěma body, pak přidal
dvoubodový homerun a získal tím náskok 4 : 0. Nám se bohužel na pálce nedařilo, byli jsme zaražení a nemohli soupeřovu obranu prolomit. V šesté směně
soupeř opět dvoubodovým homerunem navýšil počet bodů na svém kontě. My jsme výsledek korigovali až v dohrávce sedmé směny, ale pouze dvěma body.
Konečný výsledek byl tedy 6 : 2 pro Brod. Všechny ostatní soupeře porazili brodští mnohem výraznějším rozdílem - 21 : 2, 16 : 3, 19 : 3. Z toho je vidět, jak kvalitní tým jsme na turnaji měli a že nám opravdu "pořadatel" nepřál.
Naše další zápasy měli podobné výsledky jako ty Brodské - 22 : 8, 7 : 14, a 5 : 12. Zde jsme soupeře jednoznačně přehrávali a od začátku zápasů jsme se o výsledek nemuseli obávat. 
Nakonec jsme tedy po výborném výkonu obsadili 5. místo. K tomu nám stačilo jednou prohrát, celek na čtvrtém místě prohrál dvakrát J. No nic nenaděláme.
Finále by nám za předvedenou hru slušelo a také bychom si ho určitě zasloužili.   (Mgr. S. Straškrába)


T-Ball

Mistrovství ČR v beeballu

Žáci ze ZŠ Lednice se v úterý 31. května 2016 zúčastnili v Praze Mistrovství České republiky v beeballu základních škol 1. stupně. Soutěžilo 12 týmů z celé České republiky. Naši školu reprezentoval tým složený ze třeťáků - Artura Hubáčka a Michala Schallenbergera, čtvrťáků - Alexandra Labaje a Adama Škody, páťáků -  Dominika Adámka, Nataniela Gajdošíka, Kryštofa Luckého a Martina Papiernika. Kluci hráli s velkým nasazením a po pěti zápasech vybojovali krásné 4. místo. Získané zkušenosti se jim jistě budou hodit při dalších soutěžích.                                                                                  
(Mgr. J. Vysloužilová)


Beeball

Olympiáda II. stupně

 V pondělí 23.5.bylo hřiště Tj Moravanu opět plné závodících dětí, protože pokračovala olympiáda v lehkoatletických disciplínách. Tentokrát soutěžili žáci šesté až deváté třídy. Nejvíce medailí získala devátá třída - 23medailí, na druhém místě sedmáci - 14medailí a třetí místo obsadila šestá třída -13 medailí.

Z jednotlivců byla nejúspěšnější Tereza Pekárková ze 6.třídy a Sabina Jankovičová z  9.třídy. Za to obdržely ceny od obce Lednice.

Akce se vydařila, navíc nám přálo počasí. Můžeme říct, že celá škola byla v pohybu.

Výsledky najdete zde:  Tabulky s výsledky.xls

Fota zde: https://liliputka215.rajce.idnes.cz/Lednice-Olympiada-starsi_zaci/                                                                                                (Mgr. Dagmar Košťálová)

 Sportovní olympiáda - I. stupeň

Ve čtvrtek 19.5. se žáci prvního stupně z Lednice a z Hlohovce sešli na hřišti TJ Moravan, aby si poměřili síly v  lehkoatletických disciplínách. Soutěžili v běhu na 50m, skoku dalekém, hodu míčkem, 300m a ve štafetovém běhu. Nejlepší tři závodníci v každé disciplíně a ve své kategorii obdrželi diplomy a medaile. Letos stanuli  na nových stupních vítězů, které nám udělal pan Jan Hubáček " ZÁMEČNICTVÍ - KOVÁŘSTVÍ JAN HUBÁČEK". Moc mu za to děkujeme, děti si připadaly jako na opravdové olympiádě. Nejvíce medailí získalala Viktorie Klimovičová  ze 3.třídy - 3 zlaté a 1 stříbrnou, Martin Papiernik z 5.třídy získal 2 zlaté a 2 stříbrné, Michal Schallenberger z 3. třídy vyhrál 2 zlaté a 1 stříbrnou a Petra Holešinská byla nejúspěšnější ve skoku dalekém, skočila nejvíce ze všech - 441cm a zlato získala také v běhu na 50m. Tito žáci obdrželi navíc ceny od obce Lednice.Olympiáda se vydařila, hlavním smyslem bylo, aby si žáci připomněli olympijskou myšlenku a aby se co nejvíce žáků zapojilo. Pochvala patří všem, kteří se zúčastnili. Samozřejmě poděkování patří učitelům, kteří tyto žáky dobře namotivovali a  připravili.                                                                                                                                      
             (Mgr. Dagmar Košťálová)


Celkové výsledky:


Na fotografie z tohoto dne se můžete podívat zde:
McDonald´s Cup - 19. ročník

29. dubna se ve Valticích konalo okrskové kolo 19. ročníku McDonald´s Cupu. Poprvé jsem s našimi fotbalisty vyjela já. Samozřejmě nesměl chybět i jejich trenér pan Kamil Schallenberger. Lednickou školu reprezentovali: Kryštof Lucký, Martin Papiernik, Nikola Klimovič, Nataniel Gajdošík, Dominik Adámek, Adam Škoda, Adam Veverka, Alexandr Labaj, Artur Hubáček, Matěj Zapletal, Michal Schallenberger a nehrající pomocník trenéra Štěpán Krůza.

Naši kluci byli velmi šikovní, žasla jsem nad jejich uměním, chvílemi jejich hra připomínala ten "velký" fotbal. Hráli celkem tři zápasy. V prvním se utkali se ZŠ Mikulov, Valtická - vyhráli 2:1. Přitom prohrávali 0:1. Góly dali - Saša Labaj a Nikola Klimovič. V druhém zápase na ně čekal pozdější vítěz Drnholec, s ním remizovali 1:1 (za nás skóroval Nikola Klimovič). Poslední zápas byl jednoznačně náš - s Březím vyhráli 4:0 (góly do soupeřovy branky střelili - Saša Labaj dokonce dva, Kryštof Lucký a Nataniel Gajdošík po jednom).

Kluci skončili na 2. postupovém místě, měli stejný počet bodů jako vítěz, pouze horší skóre. Gratuluji jim i trenérovi, u nějž oceňuji jeho přístup ke klukům. Všimla jsem si, že kluci, kteří jsou ve škole, řekněme živější, ho poslouchali na slovo, a to ani nemusel zvýšit hlas :-).   (J. Pánková)

Výsledky.docx

5. 5. se konalo v Břeclavi okresní kolo této soutěže, naši kluci skončili zase na druhém místě, tentokrát nepostupovém. Ale i tak si myslím, že nezklamali.

McDonald´s Cup

1. Beeballový turnaj - Hlohovec

První kolo Školní beeballové ligy proběhlo 20. 4. 2016 v Hlohovci. Tradičně se ligy účastní žáci 1. - 3. třídy (mladší) a 4. - 5. třídy (starší) ze škol v Lednici, Hlohovci a Rakvicích.

Výsledky beeballu.docx


Lednická laťka

22.3.2016 se opět uskutečnila soutěž ve skoku vysokém "Lednická laťka".

 Letos jsme to pojali jako: "Den pro zdraví". 7.třída navíc přichystala v občanské a rodinné výchově zdravé občerstvení (barevné pomazánky - z červené řepy, mrkvovou, špenátovou, česnekovou, vaječnou).

Soutěže se zúčastnili už tradičně závodníci z Břeclavi - Poštorné, ale také z Březí.  Bylo to velmi napínavé a vyrovnané, rozhodoval nejen výkon, ale také (podle pravidel), na který pokus tento výkon závodník skočil. Celkově letos více medailí odvezla ZŠ Poštorná, nejlepší výkon v mladších žácích zaznamenala Marta Kurachová ze ZŠ Březí, která skočila 150 cm.  Ale nejnapínavější to bylo u starších žáků, to byl úžasný souboj, který nakonec vyhrál náš žák 9. třídy Jaroslav Žifčák, skočil neuvěřitelných 173 cm. Blahopřejeme!!!

                                                                                           (Mgr. Dagmar Košťálová)

Výsledky:

Lednická laťka - 2016.xlsx

Fotogalerie: Lednická laťka

Turnaj v přehazované

PŘEHAZOVANÁ 2016.docx

-----------------------------------------------------------------------------------

Vánoční turnaj

Dne 22. 10. 2015 se konala už čtvrtá akce v rámci projektu "Škola v pohybu" za podpory VZP a to "Vánoční turnaj".

Vánočního turnaje se zúčastnily všechny třídy od 5. do 9. třídy. Chlapci hráli florbal a děvčata přehazovanou. Samozřejmě jsme udělali dvě věkové kategorie - mladší (5., 6. a 7. třída) a starší - 8. a 9. třída. Některé třídy postavily i dvě družstva, zapojilo se asi 80 žáků aktivně, takže opět platilo heslo
" ŠKOLA  V  POHYBU".

Všichni si pěkně zahráli, třídy se navzájem povzbuzovaly, byla zde výborná atmosféra. Vítězná družstva obdržela zlaté medaile, ostatní dostali věcné ceny od VZP a diplomy, které si vyvěsí ve své třídě.

Výsledky: Florbal:
Mladší kategorie:

1.   místo: 7. B

2.   místo: 7. A

3.   místo: 5. A

4.   místo: 6. A

5.   místo: 6. B                                                      

Starší kategorie:

1. místo: 9. B

2. místo: 9. A

3. místo: 8. A

Přehazovaná:

Mladší kategorie:

1. místo: 7. A

2. místo: 7. B

3. místo: 6. A

4. místo: 5. A

Starší kategorie:

1. místo: 9. A

2. místo: 9. B

3. místo: 8. A

Děkujeme VZP za podporu, za odměny a výbornou spolupráci.  Více zde: https://www.zslednice.cz/aktivity-skoly/a2015-2016/sport-a-sportovni-souteze/#!


Vánoční turnaj

Turnaj ve florbalu

 Florbal je náročná hra, rychlá, vytrvalostní. Technika i taktika je podobná hokeji, ale je to bezkontaktní sport, není zde žádná výzbroj. Většinou to hrají kluci, ale na několika školách i dívky.  

Žákyně letošní deváté třídy se pro tuto hru velmi nadchly, trénují nejen v hodinách tělesné výchovy, ale i ve svém volném čase, scházejí se v sobotu v tělocvičně a je to znát. Pan Šural, tatínek Adriany, se jich ujal, takže už lépe zpracují míček, umí si nahrát. To dokázaly i na turnaji 25. 11. 2015 na Gymnáziu v Břeclavi,
kde držely krok s ostatními družstvy. Avšak pořád je znát nejistota, nejsou vyhrané, obrana je dobrá, ale bojí se více útočit, takže nedávají góly, i když to v tréninku umí, a tak skončily až na čtvrtém místě. Přesto je to neodradilo, budou pokračovat a jednou se výhra podaří.☻

                                                                                              (Mgr. Dagmar Košťálová)


Florbal

Okresní přebor ve vytrvalostním běhu

Dne 30. 9. se žákyně naší školy zúčastnily soutěže v přespolním běhu v Břeclavi v Charvatské Nové Vsi. Tato soutěž je velmi náročná, běží se v lese, trať je neupravená, dlouhá 1500m a běží naráz celá kategorie (60 a více závodníků). Žáci závodí za sebe v jednotlivcích a zároveň za družstvo (sčítá se pořadí čtyř nejlépe umístěných). I přesto, že jsme trénovali, zaskočila nás tréma a neměli jsme dostatečně ostré lokty, takže nejlepší umístění v jednotlivcích bylo 11. místo -Tereza Pekárková (6. třída) a Karolína Pivodová (5. třída) 12. místo. Také sestry Komarovy (5. třída) si vedly dobře (Anastasia: 24. místo a Maria: 27. místo). Celkově se mladší žákyně umístily na pěkném čtvrtém místě.

Starší žákyně také ostudu neudělaly, všechny doběhly, bylo vidět, že trénovaly, ale registrované atletky nás porazily. Celkově se umístily osmé.

                                                                                            (Mgr. Dagmar Košťálová)


Přespolní běh

Dívčí florbal

Děvčata se v rámci tělesné výchovy a kroužku atletika připravovala na okresní a zároveň krajský přebor ASPV ve florbalu. I letos se turnaj konal v Podivíně, kam se sjelo osm družstev (Blansko, Vyškov, Brno, Břeclav, Podivín, Lednice, Rájec - Jestřebí).  Naše žákyně hrály s velkým nadšením, dlouho držely krok se soupeřkami, ale bohužel neměly štěstí a gólové šance se nepodařilo proměnit. Naše brankářka Daniela Hajdová výborně vychytala mnoho střel od soupeřek. V obraně jí asistovala Jasmína Láníková, také Martina Balášová dobře bránila a střídala se s Nelly Garčicovou. V útoku hrály: Jan Aubrechtová, Petra Bayerová, Eliška Bajgerová, Adriana Šuralová a Natálie  Hrančíková.  Hrály jsme výborně, ale projevila se zde také nezkušenost, ostatní týmy mají florbalový kroužek, hrají a trénují častěji, alespoň 1X týdně, takže nás nakonec porazily. Přesto nám to neznechutily a my budeme dále trénovat a příště možná vyhrajeme. ☻

                                                                                                               (Mgr. Koštálová Dagmar)


Dívčí florbal

Sportovědomix

Tradiční Sportovědomix se konal v netradiční době - tentokrát na podzim. Bylo krásné počasí a za tělocvičnou se ke startu připravilo 20 čtyřčlenných družstev (po jednom z 6., 7., 8. a 9. třídy - pokud to vyšlo :-)) Trasa vedla lednickým parkem, v cíli se měřil čas a odečítaly se minuty za správně splněné úkoly (např. ze zeměpisu, přírodopisu, angličtiny, poskytnutí první pomoci..., taky byly připraveny chůdy, skákalo se po jedné noze...

1. místo - Matěj Hykl (6. třída), Filip Peňáček (7. třída), Darek Mynařík (7. třída), Bayerová Petra (9. třída)

2. místo - Adam Tlustý (6. třída), Tereza Kodlová (7. třída), Markéta Bendová (7. třída), Denisa Žáčková (9. třída)

3. místo - Jakub Sedláček (6. třída), Daniela Hajdová (7. třída), Denis Češka (8. třída), Sabina Jankovičová (9. třída)

Sportovědomix byl tentokrát spoluorganizován VZP, která věnovala do soutěže i ceny a medaile.    (J. Pánková)

Sportovědomix