Vánoční koncert Radima Zenkla

Radim Zenkl je jedním z nejlepších světových hráčů na mandolínu. Ve Spojených státech, kam těsně před rokem 1989 emigroval, se prosadil do absolutní světové špičky díky novému způsobu hry, známemu jako Zenkl style. A právě s tímto hudebníkem jsme se mohli seznámit a do jeho hudby zaposlouchat v lednickém kinosále 9. 12. Také jsme poslouchali tóny různých druhů fléten. Pan Zenkl zahrál i na fujaru. Můžu říci, že to bylo velmi zajímavé a neobvyklé. (Mgr. Jana Pánková)


https://zakladniskolalednice.rajce.idnes.cz/Koncert_Radima_Zenkla/


Beseda s ilustrátorkou Harryho Pottera Galinou Miklínovou

V úterý 29. listopadu se do břeclavské knihovny vydaly dvě třídy naší školy, páťáci a čtvrťáci. Čekala je beseda s ilustrátorkou, animátorkou a režisérkou Galinou Miklínovou. Povídání o domácích příšerkách Pavla Šruta Lichožrouti ilustrovala a také režírovala film natočený podle této knížky. Další knihy, které vyzdobila paní Miklínová svými kresbami (a bylo jich hodně), si děti mohly prohlédnout. Také jsme se zaposlouchali do autorského čtení z knihy Lichožrouti a zhlédli jsme ukázky z nového filmu Lichožrouti. Na závěr paní ilustrátorka podepisovala knihy dětmi přinesené (ilustrovaného Harryho Pottera, O Kanafáskovi, Lichožrouti, Veliký tůdle...). (Mgr. J. Pánková, Mgr. M. Dostálová)https://zakladniskolalednice.rajce.idnes.cz/Knihovna_v_Breclavi_-_ilustratorka_G._Miklinova/


Counry tance - LINE DANCE

1.10. děti z lednického kroužku LINE DANCE vystoupily na valtickém vinobraní. Jak se jim vystoupení povedlo, se můžete podívat na videu:

Country tance (1).MOV