Beeballová liga 2016/2017

pořádaná oddílem Bulldogs Lednice má již tradiční podobu. Účastní se jí žáci z Lednice, Hlohovce a Rakvic. Každá škola staví dva týmy. Mladší 1. - 3. třída a starší - 4. - 5. třída. Liga je složená ze tří turnajů, po jednom na každé škole. Na závěrečném turnaji dojde k vyhlášení celkových ligových výsledků. Letos se navíc reprezentační výběry všech tří škol zúčastnily republikového finále v Chocni. S poněkud horším výsledkem než v loňském roce - Lednice byla sedmá, Hlohovec devátý a Rakvice desáté. V průběhu všech tří ligových kol se pořadí jednotlivých týmů pokaždé změnilo. O konečném pořadí tak rozhodoval až poslední turnaj v Rakvicích. Ten v obou kategoriích ovládli žáci z Hlohovce, druzí byli Ledničtí a domácí ukončili sezónu na třetím místě. Stejné pak bylo i konečné pořadí celého ligového ročníku. Na závěrečném turnaji byly předány diplomy a "poháry" za umístění a pochopitelně i nejžádanější medaile.

Všechny školy vyjádřily přání pokračovat v lize i příští rok a také se rády zúčastní republikového finále.

(Stanislav Straškrába, Bulldogs Lednice)

Lednická laťka

3.3.2017 se opět po roce sešli žáci a žákyně ze školy Lednice, Březí a z Poštorné Komenského, aby se poměřili ve skoku vysokém. Byl to velmi pěkný závod, vyhráli ti nejlepší. Obecenstvo hezky povzbuzovalo, nikomu se nic nestalo a ti nejlepší z naší školy pojedou 24.3. do Břeclavi na Břeclavskou laťku.    Mgr. D. Košťálová

Výsledky:

Lednická laťka 2017.xls

1. kolo školní softbalové ligy

V pondělí 13. 2. 2017 se devět našich nováčků z 5. - 7. třídy zúčastnilo svého prvního softbalového turnaje. Vzhledem k tomu, že dosud nepálili žádnou formu dnadhozu, hrálo se ze stativu.
    V prvním zápase byla jasně vidět nervozita. Proti sehraným hráčům ze Slovácké jsme moc šancí neměli, ale v závěru zápasu jsme dokázali vystrčit růžky. Tak uvidíme, jak to bude vypadat příště.
    Druhý zápas proti Staré Břeclavi byl naopak vítězný pro nás. Nervozita opadla, v prostoru jsme se zorientovali dostatečně a tak po soustředěném výkonu přišlo zasloužené vítězství.
    Na prvním turnaji jsme tedy předvědli solidní výkon a obsadili druhé místo.

Stanislav Straškrába

Lednice dvakrát zlatá!!!

8. 2 .2017 se v tělocvičně Základní školy Charvatská Nová Ves setkala děvčata na oblastním finále v přehazované. Je to míčová hra, která má podobná pravidla jako volejbal, rozdíl je pouze v tom, že se míč chytá a neodbíjí se.

Byly zde dvě kategorie: mladší (6. - 7. třída) a starší (8. - 9. třída).

Turnaj byl velmi napínavý, děvčata se pečlivě připravovala a bylo to ve hře znát. Velkou roli zde hrála nervozita, rozhodoval každý bod.

Naše škola byla nejúspěšnější, naše žákyně zaslouženě vyhrály. Ukázaly, že se perfektně připravily a také, že jsou výborný kolektiv.

Za mladší hrály:  Putíková Natálie, Kurtinová Vendula, Pekárková Tereza, Podškubková Rosalie, Hlinecká Sabina, Foukalová Kateřina, Myslíková Karina.

Starší: Fajkusová Šárka, Lenkovičová Jana, Bílková Simona, Holešinská Galina, Hajdová Daniela, Kodlová Viktorie a Tereza.

Blahopřejeme!!!                             (D. Košťálová)

Turnaj florbal

Dne 3. listopadu 2016 se žákyně 8. třídy zúčastnily turnaje ve florbalu, který se konal v Podivíně. I když se děvčata velmi snažila a připravovala na tento zápas, nakonec prohrála a nepostoupila do finále ani semifinále. Na to, že jsme hrály proti starším holkám, které se tomu věnují celoročně, jsme ostudu neudělaly. Mnohé jsme se naučily a získaly další zkušenosti do příštího turnaje.

(Markéta Bendová, 8. tř.)

Okresní přebor ve vytrvalostním běhu

Dne 23. 9. 2016 se 12 žákyň a 4 žáci naší školy zúčastnili soutěže v přespolním běhu v Břeclavi v Charvatské Nové Vsi. Byla to soutěž velmi náročná, běželo se v lese, závodila naráz celá kategorie(60 a více účastníků). Letos byl trénink u děvčat znát, takže mladší žákyně se umístily na krásném třetím místě: Karolína Pivodová - 10. místo, sestry Komarovy -16. a 17. místo, Kateřina Foukalová 18. místo, Valentina Korábová 19. místo.

Starší žákyně si vedly také výborně, obsadily čtvrté místo. Nejlepší z nich byla Markéta Bendová - doběhla jako čtvrtá. Družstvo tvořily také: Katka Krůzová , Markéta Vyhnálková, Daniela Hajdová, Vendula Kurtinová a Šárka Fajkusová.

Kluci byli celkově šestí, běhali 3km, nejlepší byl Samuel Rosinec - 18. místo.
                                                                  Blahopřejeme Mgr. Dagmar Košťálová

Vytrvalostní běh

Sportovědomix

V úterý 27. září se konala sportovně - vědomostní soutěž Sportovědomix. Start a cíl byl za tělocvičnou. Běželo se lednickým parkem k minaretu a druhou stranou zpět. Na trase závodníky čekalo 10 úkolů na 10 stanovištích. Běh nebyl až tak důležitý, důležitější byly vědomosti - na každém stanovišti se dávaly za správné odpovědi body a ty se odčítaly od celkového času. Soutěžící byli rozděleni do 20 družstev (v každém družstvu čtyři).