Oblastní přebor v přehazované

14. 3. se konal turnaj v přehazované žákyň v Charvatské Nové Vsi. Byly zde i  ZŠ Drnholec, Nikolčice, Hrušovany nad Jevišovkou, Charvatská Nová Ves, Dolní Věstonice. 
Naši školu reprezentovala  dvě družstva. Mladší žákyně vyhrály s přehledem, nikdo jim nestačil. Starší musely hodně bojovat, bylo to velmi vyrovnané, ale nakonec to dokázaly a byly nejlepší i přesto, že  jsme neměli nikoho  na střídačce. Zaslouží si velkou pochvalu.
 

Mladší žákyně: Čechová Veronika, Koňaříková Eliška, Pivodová Karolína, Komarova Anastasia, Kapustová Martina, Kabátová Natálie, Tlustá Bára, Machovcová Jana


Starší žákyně: Fajkusová Šárka, Hajdová Daniela, Holešinská Galina, Bílková Simona, Vaníčková Michala, Kurtinová Vendula


https://zakladniskolalednice.rajce.idnes.cz/Oblastni_prebor_v_prehazovane/

 

 

Lednická laťka

16. března se v lednické tělocvičně konala sportovní soutěž Lednická laťka. Kromě nejlepších "skokanů a skokanek" do výšky se soutěže účastnily i školy z Poštorné a  Březí. Výsledky si můžete prohlédnout zde:

Lednická laťka 2018.xls

Vánoční turnaj

Závěr roku 2017 se nesl nejen ve sportovním, ale také v zábavném duchu. Končící kalendářní rok zakončila naše škola již tradiční vánočním turnajem. Zatímco chlapci soutěžili ve florbalu v kategorii mladších (6. – 7. třídy) a starších (8. – 9. třídy) žáků, soutěžili dívky v přehazované, a to také ve dvou kategoriích mladších (6. – 7. třídy) a starších (8. – 9. třídy) žákyň. Mimo výborné atmosféry a pohody stojí za zmínku i výsledky vánočního turnaje naší školy:

 

florbal mladší žáci: 1. místo 7.B, 2. místo 7.A, 3. místo 6.B, 4. místo 6.A

florbal starší žáci: 1. místo 9.A, 2. místo 9. B, 3. místo 8.A,  4. místo 8.B

přehazovaná mladší žákyně: 1. místo 7.A, 2. místo 7.B, 3. místo 6.A, 4. místo 6.B

přehazovaná starší žákyně: 1. místo 9.A, 2. místo 9.B, 3. místo 8.A, 4. místo 8.B

 

Jsem však přesvědčen, že vítězem jsou všichni, kteří se turnaje zúčastnili a užili si společně vynikající sportovní atmosféru. Všem sportovkyním a sportovcům patří palec nahoru!

Rád bych také poděkoval kolegyni, p. učitelce Mgr. Evě Buršíkové, za pomoc a organizaci tohoto turnaje. 

                    (Mgr. S. Polanský)

Některé z fotek si můžete prohlédnout zde:

https://zakladniskolalednice.rajce.idnes.cz/Vanocni_turnaj_-_2017/

 

 

První kolo školní softbalové ligy

V pátek 14. 12. vyrazilo 11 reprezentantů naší školy do haly TJ Lokomotiva Břeclav. Zde probíhalo první kolo školní softbalové ligy. Soupeři v lize jim byli hráči ze ZŠ Slovácká Břeclav a hráči reprezentující CVČ Duhovka Břeclav. S oběma soupeři jsme sehráli vyrovnaná utkání plná chyb a nepřesností, ale i zajímavých a krásných softbalových okamžiků. Bohužel v obou případech nám nevyšla koncovka a prohráli jsme. Nicméně předvedený výkon nás opravňuje k úvahám o obsazení vyšších příček v příštích turnajích. Jen musíme pořádně potrénovat a to by  bylo, aby to nebylo.          

                                         Mgr, Stanislav Straškrába

Sportovní úspěch žákyň ZŠ Lednice

Ve čtvrtek 2. 11. 2017 se družstvo dívek naší základní školy zúčastnilo krajského kola ve florbalu hraného formou turnaje. V konkurenci dívek základních škol z Rousínova, Rájce-Jestřebí A, B,  Blanska a Podivína si naše družstvo, které reprezentovala děvčata 9. třídy, Hajdová Daniela, Fajkusová Šárka, Vaníčková Michaela, Kodlová Tereza, Kodlová Viktorie, Holešinská Galina, Pánková Tereza, Bílková Simona, vedlo naprosto skvěle a po zásluze obsadilo krásné 2. místo. Všem děvčatům patří poděkování za jejich výkon a příkladnou reprezentaci naší základní školy a dík patří samozřejmě i p. uč. Košťálové, která je na tento turnaj výborně připravila.             Mgr. Stanislav Polanský

Sportovědomix

29. září bylo slunečné. To se nám velmi hodilo, protože tento den se konal Sportovědomix. 23 smíšených družstev postupně vybíhalo do parku. Na celkem osmi zastaveních prokazovali žáci naší školy jak tělesnou zdatnost, tak i vědomosti z různých oborů. I turisté se zastavovali a chtěli si zasoutěžit. To je známka toho, že náš Sprotovědomix je super.                Mgr. Jana Pánková
 
 
1. místo - D. Zahradníčková, Š. Krůza, T. Lukášek, F. Bureš
2. místo - T. Fibingrová, F. Holkovič, R. Podškubková, F. Grunský
3. místo - D. Hajda, V. Čechová, M. Hykl, F. Bukovský