Akce školy

Koncert vážné hudby - Postavte se k hudbě cellem

Na přelomu září a října se v Lednici a okolí konají v rámci Lednicko-valtického hudebního festivalu koncerty vážné hudby. Obec Lednice je tradičním partnerem festivalu. Jako poděkování za podporu ze strany obce pořádá produkce festivalu jeden vzdělávací koncert pro žáky naší základní školy. Žáci ani škola za tento koncert nic neplatí.

Vloni se koncertu zúčastnili žáci nižšího stupně, letos přišla řada na žáky od 5. do 9. třídy. V netradičně, ale velmi zajímavě uspořádaných jízdárnách se našim žákům představil pražský violoncellový kvartet s názvem Prague Cello Quartet s programem Postavte se k hudbě cellem.

Umělci seznámili žáky jak s vážnou, tak i filmovou i rockovou hudbou. Mimo to rozšířili znalosti žáků o cellu jako hudebním nástroji, zmínili se o tom, jak se obléci, chovat či tleskat na koncertech. Vše probíhalo velmi příjemnou, vtipnou a pro žáky přístupnou formou.

Nakonec se žáci dozvěděli i informace o festivalu samotném, o jeho základních myšlenkách a o symbolice loga festivalu. Domů si všichni mimo krásný umělecký zážitek odnášeli i brožurku s programem a informacemi o letošním ročníku festivalu.

Žákům i vyučujícím se koncert moc líbil a už se těší na příští ročník. Nakonec bychom chtěli poděkovat Obci Lednice za podporu festivalu, díky které mohli naši žáci koncert absolvovat. Pracovníkům MCZL za přípravu sálu a panu Jiřímu Partykovi, uměleckému řediteli a dramaturgovi festivalu, za zajištění účinkujícího kvartetu.

Za 130 žáků školy a 6 vyučujících Mgr. Stanislav Straškrába

Webové stránky festivalu i kvarteta:

 

www.lvhf.cz                 www.pcq.cz