Nejlepší skokanka je Anastasia Komarova

5.dubna jsme se zúčastnili soutěže Břeclavská laťka. Je to soutěž ve skoku vysokém, kde závodí jednotlivci ve své kategorii, ale zároveň se vyhodnocuje celé družstvo podle pořadí jednotlivců.

Sešlo se zde celkem 10 družstev, a to převážně z Břeclavi, ale také z Hustopečí, Vranovic, Velkých Němčic, Dolních Dunajovic.  Celkem 125 závodníků, většina z nich dělá atletiku závodně, takže konkurence velká. Naši závodníci ostudu neudělali, spíše naopak, celkově jsme skončili jako družstvo na 5. místě.

Nejlepší výkony podala děvčata, Nasťa Komarova (8. třída) skočila jako starší žákyně 145 cm a byla na 3. místě, 4. místo obsadila výkonem 140 cm dorostenka Veronika Úlehlová (8.tř.). Z mladších žákyň si nejlépe vedla Bára Tlustá (7. tř.), která skočila 130 cm.  Z chlapců byl nejlepší Zdeněk Jochman (6.tř.), který obsadil 5. místo výkonem 135 cm.

Musím však pochválit všechny reprezentanty, že se snažili a překonávali laťku a někdy to i bolelo.  Je to jedna z nejtěžších disciplín atletiky, a ne všichni to zvládnou, i když mají předpoklady.

Mgr. Dagmar Košťálová

Břeclavská laťka

Lednická laťka

Lednická laťka je tradiční soutěž ve skolku vysokém. Kromě nejlepších skokanů lednické školy se této soutěže účastní i žáci a žákyně z Poštorné. Ze starších žákyň musíme pochválit osmačky Anastasii Komarovou (1. místo) a Veroniku Úlehlovou (2. místo). Ze starších žáků si na stupně vítězů "vyskočil" taky osmák Nataniel Gajdošík (2. místo). Mladší žákyně na stupínky vítězů sice nevystoupaly, ale Adam Škoda (mladší žák) bral 1. místo. Zde přinášíme výsledky: