Zdravá 5

Zdravá 5

V týdnu od 18. 3. 2019 do 22. 3. 2019 proběhla na naší škola akce Zdravá 5. Zapojily se všechny třídy naší školy.

V přehledu uvádím náplň činnosti.

 

Škola Zdravé 5

Škola Zdravé 5 je určena pro žáky 1. a 2. tříd základních škol. Program seznamuje žáky s 5 základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku pomocí výživového talíře, pitným režimem, základy správného nákupu, důležitostí výživy pro lidské tělo a přípravou zdravé svačinky. Na každé téma je připraven soutěžní úkol, který plní žáci rozdělení do skupinek a pro svůj tým sbírají „pětky“. Na závěr si odnesou malé odměny Zdravé 5. Výuka probíhá v prostorách školy, ideálně ve třídách.

 

Nakupování se Zdravou 5

Nakupování se Zdravou 5 je zcela nový program pro žáky 3.- 5. tříd základních škol. Pod vedením lektorky si žáci projdou deskovou hrou Obchod Zdravé 5, kde v 5 klíčových odděleních soutěží – odpovídají na kvízové otázky a plní praktické zábavné úkoly. Za správné odpovědi získávají dílky puzzle, ze kterých si na závěr složí obrázek odhalující tajemství správné výživy. Samy si také vyzkouší virtuální nákup na jedno jídlo dne. I tato výuka probíhá ve třídě a lektor si všechny potřebné pomůcky přiveze.

 

Párty se Zdravou 5

Párty se Zdravou 5 je dvouhodinovka vaření připravená pro žáky 2. stupně základních škol. Program probíhá ve cvičné kuchyňce vybavené spotřebiči a nádobím.  Žáci si pod vedením lektora připraví 3 chody jednoduchého tepelně připraveného menu. Kromě toho se samozřejmě dozví i spoustu zajímavých tipů a triků k vaření, skladbě jídelníčku i potravinám. Sami si připraví občerstvení o 5 chodech, které nakonec všichni ochutnají. Všechny suroviny zajistí lektor Zdravé 5.

                                                    Mgr. Miloslava Mandíková

FOTA:

https://zakladniskolalednice.rajce.idnes.cz/Zdrava_5