13. reprezentační školní ples

V pátek 7.2.2020 proběhl v zámeckých jízdárnách již 13 školní ples. Úvodní slovo pronesl pan ředitel Stanislav Straškrába. Z něj si můžete udělat obrázek, jak to všechno bylo:

Vážená paní ředitelko, vážené dámy, vážení pánové, milí bývalí i současní žáci,

je naší milou povinností přivítat vás na 13. školním plese. Třináctka bývá někdy považována za nešťastné číslo, nejsme pověrčiví, ale člověk nikdy neví. Proto jsme se rozhodli si osud naklonit, a výzdobu jsme pojali v duchu andělských strážců.

Jak se zdá, tak to vyšlo, tanečníci polonézy nepodlehli chřipce, sál je plný hostů, hudba v obou sálech je dobře zvolená, občerstvení tradičně pracuje bez problémů. Nezbývá, než se těšit a užít si tyto krásné hodiny, v nichž společně uvedeme naše deváťáky do společenského života, a tak trochu je vyprovodíme ze školních lavic.

 Chtěli bychom poděkovat všem dárcům za ceny do tomboly. Tombola je bohatá a všechny ceny jsou nadmíru atraktivní. Jedna rulička stojí 10,- Kč. Hlídejte si svoje vstupenky, o půlnoci je slosujeme a někteří z nás si odnesou jednu z hlavních cen umístěných na podiu.

Dále bychom rádi poděkovali pracovníkům Multifunkčního centra za přípravu a úklid obou sálů.

Nádhernou výzdobu sálu připravili naše milé kolegyně Zuzana Vildová a Jindřiška Horáková, na stolech se můžete potěšit prací paní vychovatelky Andrey Kurkové.

S přípravou polonézy mi letos pomohla naše nová kolegyně paní Yveta Rylichová. Také jí patří mé poděkování. Deváťáci tančí na hudbu od Jaroslava Ježka, skladba byla premiérována na prknech Osvobozeného divadla v Revue Golem v roce 1931. My používáme nahrávku z gramofonové desky bez následných úprav. Po polonéze proběhne tradiční taneční sólo „polonézáků“ s rodiči a pak už pojedeme podle programu, který máte na stole.

Tak vážení přátelé pohodlně se usaďte nebo postavte, ať dobře vidíte, ples právě začíná. Přivítejme společně naše úžasné tanečníky polonézy:

 

Jana Lípu a Mariu Komarovou                  

Filipa Holkoviče a Elišku Koňaříkovou

Tomáše Schallenbergera a Anastasii Komarovou

Patrika Hajíčka a Martinu Kapustovou   

Martina Leblocha a Karolínu Beňovou

Kryštofa Luckého a Marii Martinkovou  

Vojtu Vachůta a Petru Holešinskou

Martina Papiernika a Veroniku Úlehlovou           

Ondřeje Stejskala a Veroniku Čechovou

Adama Škodu a Karinu Myslíkovou                        

Nataniela Gajdošíka a Natálii Kabátovou

Dominika Adámka a Kateřinu Foukalovou                          

Štěpána Krůzu a Karolínu Pivodovou

FOTA A VIDEO: