Žáci vyrobili ozdoby na vánoční stromečky

Hned dvanáct vánočních stromků zdobí od začátku adventu lázeňskou kolonádu. Jejich zkrášlení si vzali na starosti žáci prvního stupně naší školy a děti z místní mateřinky.

Aby rozmary zimního počasí vánoční výzdoba „vydržela“, musely paní učitelky zvolit pro výrobu odolný materiál. Místo skleněných baněk tak visí na větvích plastové kelímky, namísto slaměných ozdob části PET lahví. Přesto netradiční výzdoba neztrácí na své kráse. Děti totiž dokázaly z těchto syntetických polymerů neboli plastů vytvořit andílky, sněhuláky, vločky a další nejrůznější tvary, které na vánoční stromeček zkrátka patří. A protože upotřebili již použitý materiál, je zároveň adventní výzdoba i ekologicky šetrným řešením. Nádherné výtvory lze obdivovat až do konce vánočních svátků.

                                                                Mgr. Martina Schallenbergerová

https://zakladniskolalednice.rajce.idnes.cz/Vanocni_stromecky_na_kolonade_-_2019/

 

 

 

30. výročí sametové revoluce - lampiónový průvod

Ani se tomu nechce věřit, ale už uplynulo 30 let od sametové revoluce. Abychom si tuto událost připomněli, uspořádala naše základní škola ve spolupráci s obecním úřadem lampiónový průvod. Vpodvečer 15. listopadu jsme se sešli u budovy vyššího stupně. Úvodní slovo pronesl ředitel školy pan Mgr. Stanislav Straškrába. Kromě toho, že připomněl výročí, nás seznámil s tím, co se ve škole podařilo zmodernizovat, a zmínil také to, že se podařilo získat asi pětimilionovou dotaci na rekonstrukci odborných učeben chemie, fyziky a přírodopisu, na vybudování přírodovědné laboratoře a výukové zahrady. Další milion se podařilo získat díky Šablonám - tyto peníze budou použity na vybavení nižšího stupně tablety, zorganizují se projektové dny ve škole, školení pro další vzdělávání pedagogů a budou zabezpečeny přednášky pro rodiče s odborníky z praxe. 
Zájemci se mohli podívat do školy, jejíž třídy byly vyzdobeny nástěnkami k již zmiňovanému výročí. Poté, co byly dětem rozdány lampióny, se průvod vydal přes park na centrální parkoviště, kde bylo připraveno ohniště na opékání špekáčků, horký čaj a svařák.      
                                                                                        Mgr. Jana Pánková