Lyžařský kurz

Naše škola opět pořádala lyžařský výcvikový kurz, jehož cílem je naučit nebo zdokonalit žáky v lyžování.

Letos se po dlouhé době zúčastnili pouze žáci sedmých ročníků, jiné roky jsme museli doplňovat i z jiných tříd.

Kurz se uskutečnil opět v Nekoři a lyžovat jsme jezdili do Říček (Orlické hory). Měli jsme dosti teplé počasí, někdy mlhu, ale také slunečno. Sněhu bylo dost, hlavně technického, ale jezdilo se dobře. Žáci byli velmi šikovní, učili se rychle, i přesto, že zde bylo více jak dvě třetiny „nelyžařů“. Už druhý den jsme všichni vyjeli na velké lanovce - nejen „Růžoví panteři“, ale také „Zelení melouni“ a „Oranžové mandelinky“. Většinou jsme sjížděli modrou nebo červenou sjezdovku.

Škola v přírodě Lorien, kde jsme byli ubytovaní, je velká a žáci zde hráli ve svém volném čase také stolní tenis, stolní kopanou nebo jiné hry. Večerní program byl věnován společenským hrám na utužení kolektivu. Bodovali jsme také pořádek na pokojích a nejlepší byli odměněni.

Děkujeme některým rodičům (Lukáškovi, M. Spěváková, Pánkovi, Klimovičovi, Trávníčkovi), že nám dali sponzorské dary a my jsme mohli děti odměňovat.

Myslím, že kurz byl zdařilý, protože všichni chtějí jet příští rok zase J.

Děkuji zdravotnici paní Ludmile Čapkové za ošetřování nejen nemocných, instruktorům panu Martinu Tučkovi a panu Marku Dorovi, že učili děti lyžařským dovednostem.

                                                                        Dagmar Košťálová, vedoucí kurzu a instruktorka

https://zakladniskolalednice.rajce.idnes.cz/Hory_2019_-_2020/