Školní reprezentační ples

    V pátek 12. 2. 2010 proběhl v KD v Hlohovci 3. školní reprezentační ples ZŠ Lednice a ZŠ Hlohovec. Paní ředitelka Sítková společně s panem ředitelem Dostálem ples kolem půl deváté slavnostně zahájili. Poté následovala polonéza na hudbu P.I.Čajkovského, při níž zatančili "motýlí" sólo Jan Svoboda a Adéla Valášková. Krásnou polonézu s 16 páry žáků 7. - 9. ročníku nacvičila paní učitelka Chrástková, za tvůrčí invenci a trpělivost sklidila bouřlivý potlesk. Program plesu ještě ozdobili ukázkami latinsko - amerických soutěžních tanců Jan Svoboda a Anna Machová.

    K tanci hrála vynikající "kapela" THE TEACHERS. Kdo chtěl, skvěle se při jejich hudbě "vyřádil". Musím hudebníkům složit obrovsku poklonu za volbu repertoáru. Myslím, že jejich ředění "dechovek" a ostatních hudebních žánrů v poměru půl na půl, bylo vynikající. Samozřejmě, že někdo měl málo dechovky, jiný zase popíku nebo rocku. Dohromady si ale určitě přišel každý na to svoje.

    Půlhodinka po půlnoci patřila bohaté tombole. Za její zorganizování děkuji paní učitelce Straškrábové a polonézákům. Za ceny do tomboly děkuji všem dárcům. Dále bych rád poděkoval paní ředitelce Sítkové za shromáždění tombolových cen  z Hlohovce. A nakonec v souvislosti s tombolou děkuji paní učitelce Vysloužilové, která mi pomáhala nejen při jejím vydávání, ale sama byla nejúspěšnější "sběračkou" cen z Lednice. Kdyby každý sehnal tolik cen jako ona, rozdávali bychom tombolu několik hodin.

    Reprezentační ples se musí konat v reprezentačním prostředí. Pěkný sál KD v Hlovhovci byl potřeba trošku přizdobit. O výzdobu opony a stěn se postarali paní učitelky z Hlohovce, výzdobu stolů měla na svědomí paní učitelka Baťková. Všem děkuji. Na kolegyních z Hlohovce zůstal i závěrečný úklid sálu - moc děkuji. K plesovému veselí patří i občerstvení. O to se tradičně výborně postaral pan Koryčánek. Jeho flamendr neměl chybu.

    Když jsme před třemi lety zakládali tradici školních plesů, doufali jseme, že se stanou místem setkávání učitelů, rodičů, bývalých a současných žáků. Letošní ples toto naše očekávání zcela naplnil. V sále se sešly asi tři stovky hostů.

    Osobně mám největší rodost  z toho, že se v Lednici v obchodě a na poště lidé baví o tom, jak se jim ples líbil. Že nás zastavují rodiče polonézáků a ples nám chválí. To je ta největší odměna pro všechny, kteří se na přípravě plesu podíleli. Děkujeme a příští rok si zase společně zatancujeme.

 

S. Straškrába