Exkurze 8. ročníku do Lázní Lednice

28.04.2010 08:35

Ve čtvrtek 24. dubna 2010 jsme šli celá naše třída v hodině volby povolání do Lázní Lednice.

            Celým areálem nás provedla manažerka lázní. Ukázala nám místnosti na masáže, koupele a jiné procedury, ale hlavně nám představila různá povolání, která v lázních najdou uplatnění. Celé lázně řídí paní ředitelka a ve směnném provozu zde pracuje 70 zaměstnanců ve čtyřech úsecích. V ekonomickém (manageři, recepční), zdravotnickém (lázeňské, maséři, fyzioterapeuti, zdravotnický personál), technickém (údržbáři, pokojské) a stravovacím (kuchaři, číšníci).

            Lázně Lednice byly uvedeny do provozu v roce 2007. Vodu čerpají z nedaleké Charvatské Nové Vsi z hloubky 1250m. Lázně mají celkovou kapacitu 80 lůžek.

            Základním přírodním léčivým zdrojem lednických lázní je jodobromová voda. Tato voda léčí hlavně cévní, pohybové, neurologické a kožní onemocnění.

            Procedury se dělí na hydroterapie, masáže, wellnes a jiné.

            Mezi hydroterapie patří například perličková, rašelinová ,květinová a champagne koupel. Doba těchto procedur trvá asi 20 minut.                                                              

            Pro ty, kteří chtějí své tělo hýčkat a rozmazlovat, připravily lázně takzvané Wellnes

balíčky. Je to různá škála masáží, zábalů, tělových peelingů a speciálních kůr.Určitě zajímavá a velmi oblíbená je čokoládová kůra, která uvolńuje ztuhnuté svaly, zabrańuje stárnutí pleti a současně ji vyhlazuje.

           Lázně přidávají každoročně do své nabídky i novinky. V oblasti masáží letos je to

například THAJSKÁ MASÁŽ NOHOU. Jedná se o velmi příjemnou relaxační masáž chodidel a nohou až ke kolenům. Při této masáži dochází ke stimulaci reflexních bodů plosky nohy, lýtkových svalů a protažení jednotlivých prstů.

            Všechny uvedené procedury by se samozřejmě neobešly bez zkušeného zdravotnického personálu, maserů, fyzioterapeutů a lázeňských. Vstupní prohlídku klientů zabezpečuje lékařka.

            K lázním samozřejmě patří i dobré jídlo, které připravují kuchaři a na stůl je přinesou ochotní číšníci.

            Návštěva lázní se mi líbila a určitě mi rozšířila obzory v této oblasti péče o lidi.

 

Martina Knézlíková 8.A

Učitelka Jana Straškrábová