Přespolní běh

20.10.2010 17:57

V pondělí 1. října se v Břeclavské části Valtická konala oblíbená běžecká disciplína, zvaná přespolní běh. Účast byla hojná. Zúčastnily se víceméně všechny školy z okresu. Trasa vedla nedalekým lesem, a počasí bylo jakžtakž dobré, v lese moc nefoukalo. Kategorie tvořili mladší dívky, mladší chlapci a starší dívky a starší chlapci. Dívky běžely jeden okruh,  což bylo 1 600 m dobrého terénu s mírným kopcem u cíle. Chlapci utíkali 2 okruhy, tudíž 3 200 m.  Jako první odstartovaly mladší žákyně. Nejlépe zaběhla Tereza Pekárková, která se umístila na 4. místě. Poté odběhli mladší chlapci. Jako předposlední utíkaly starší žákyně. V první desítce se umístila Anna Vyhnálková(6) a Markéta Grandičová(7). Skvěle se umístil Fana Hastík, který zastupoval starší žáky, byl pátý. Celkově ZŠ Lednice obsadila dvě 2.místa, mladších a starších žákyň :-).     Mgr. Dagmar Košťálová

Fotogalerie: Přespolní běh