Úřad práce v Břeclavi

20.05.2010 13:10

Ve čtvrtek 29.dubna 2010 navštívili žáci 8.A a 8.B s paní učitelkou Straškrábovou Úřad práce v Břeclavi. Zaměstnankyně informačního poradenského centra s námi vedla besedu na téma "Volba povolání". Seděli jsme v kruhu kolem paní poradkyně a povídali jsme si, jak správně zvolit střední školu, kdo nás při rozhodování ovlivňuje a vyplnili jsme tabulku, ve které byly podle prospěchu na základní škole přiřazeny typy středních škol.

Dozvěděli jsme se, které profese jsou ted´ velmi žádané a naopak kteří absolventi SŠ zůstávají na úřadu práce jako nezaměstnaní, protože o jejich obor není na trhu práce zájem.

Potom jsme měli menší přestávku na občerstvení a ani v této době jsme nezaháleli, ale mohli jsme si prostudovat složky profesí tzv. profesiogramy a prezentace SŠ, které nás velmi zajímaly.

Test zájmů, vyhodnocený na počítačích, nám ukázal, kdo má na která povolání vlohy, popřípadě se touto profesí bude moci v budoucnu i živit.

Každý žák se od paní poradkyně dozvěděl, jaký obor by mohl studovat a na kterých středních školách ho najde.

Na závěr se s námi rozloučila a my jsme odkráčeli s příjemným pocitem, že jsme zase o něco bohatší a příští rok se nám nad přihláškami na SŠ bude lépe rozhodovat.

Denisa Wunschová 8.A

Jana Straškrábová učitelka volby povolání